Čištěním peří se naše firma zabývá od svého počátku, ale od 1.6.2000 nabízí všem svým zákazníkům novou, v ČR ojedinělou, technologii na hygienické ošetření peří, a to mokrou cestou.

Proč právě mokrou cestou? Špinavé prádlo také vyperete ve vodě s pracím prostředkem. Tak proč ne zrovna peří? Peří pro výrobu přikrývek či polštářů je získávano téměř výhradně z vodních ptáků a peří proto vůbec voda nevadí. Důvod, proč nelze vyprat celou přikrývku v pračce, tedy není peří, ale sypek a následné vysoušení.

Po dobu asi 45 minutového procesu, kdy se peří v automatu pere ve speciálním saponátu, se odstraňuje znečištění a zároveň se po vysušení, právě díky saponátu obnovují jeho žádané vlastnosti. Vypráním ztratí zápach, oživí se a po vysušení se ve speciální čechrací komoře ošetří antistatikem a provoní. Po celou dobu pracího a sušícího procesu je odsáván přes speciální filtry peřní odpad, který tvoří polámané peří, prach (nikoliv prachové peří) či jiné nečistoty. 

Rozdíl mezi vzduchem či parou čištěným peřím mohou zákazníci vidět na vlastní oči. Jsme připraveni po telefonické domluvě zhotovi zakázku na počkání v přítomnosti zákazníka.