Polštáře z dutého vlákna jsou vyplněny 100% polyesterem (PES). Potahy polštářů již mohou být z jiných materiálů, ty nejlevnější bývají opět z PES (tyto polštáře pak neodsávají vůbec žádnou vlhkost), ty nejdražší mívají potah z bavlny. (Bavlna vlhkost nasaje při spánku a po spánku vlhkost opět uvolní.)

Dalším rozdílem v polštářích je jak jsou ušity. Základní variantou je polštář do kterého nemáte žádný přístup. Je tedy po celém obvodu zašitý. Takovýto polštář není možné vyprat po částech ani doplnit po slehnutí bez rozpárání švu a tedy nerušení polštáře. (Každý polštář se slehne a proto je vhodné mít možnost jej doplnit, pokud Vám někdo tvrdí, že se jeho polštář neslehne, pak doporučuji shlédnout film Šmejdi, ti také slibují, vypadají solidně ...) Další možností je polštář, který má všitý zip. Po rozevření zipu je možné polštář doplnit, ale ještě stále jej musíte prát v celku. Poslední a z našeho pohledu nejlepší variantou je tzv. "polštář v polštáři". Zde je zcela nezávislý potah, který lze vyprat a duté vlákno je v dalším polštáři. Tato varianta má tu výhodu, že lze prát samostatně potah a tedy s vyšší frekvencí než-li jádro a tím je docíleno vyšší životnosti polštáře jako celku.

Škála teplot na které je možné polštáře z dutého vlákna prát je od 30 °C až po 90 °C. Proto je důležité si promyslet, pro koho je polštář určen, jak často se pere a proč. V případě těžkých alergiků na prach či roztoče je žádoucí prát polštáře poměrně často na vysoké teploty, naopak pro příležitostná přespání není frekvence praní nikterak častá a lze tedy volit polštáře, které lze vyprat jen na nízké teploty a třeba v celku.