Visco polštáře jsou vyrávěny z termoaktivního materiálu (viscoelastická pěna) s otevřenou buněčnou strukturou, který vlivem tepla a tlaku mění svoji tuhost. Díky tzv. „efektu pomalého vnoření“ se během spánku dokonale přizpůsobuje anatomii Vašeho těla. Stále vytváří oporu hlavy a krku, tam kde je potřeba, tím zajistí správnou polohu hlavy při spánku a také poskytne správnou oporu krční páteři v poloze na boku i na zádech. Toto vše může mít rovněž pozitivní vliv na krevní oběh, zlepšovat kvalitu spánku a být prevencí či zmírňovat bolesti krční páteře.

Vybrat si u nás můžete ze dvou variant, a to buď oblý polštář, tzv. "klasik" a nebo profilovaný polštář, tzv. "krční".

Anatomický polštář typu klasik, připomíná tvarem běžný polštář lze jej považovat za přechod mezi standardním polštářem plněným dutým vláknem nebo peřím a profilovaným polštářem. Zde si hlava vlastní vahou vytvaruje důlek, zatímco krk zůstává podepřen. Podle našich zkušeností jej volí 80 - 90 % zákazníků.

Profilovaný polštář je již tvarován tak, aby přesně kopíroval tvar hlavy a správně podepřel krk. Je nutno správně zvolit ten, který bude vyhovovat nejen tuhostí, ale i výškou a tvarováním.
Zákazníci u toho typu polštáře často chybují, když ke spaní používají špatnou stranu polštáře. Ta pak ale krční svaly nepodepírá dostatečně. Tuto variantu nedoporučujeme lidem, kteří spí na břiše. V této poloze zhoršuje možnost dýchání a tvarování páteře také není ideální.

Anatomické polštáře se vyrábí také v cestovní velikosti, takže nezaberou příliš místa a poslouží Vám k odpočinku i mimo domov.